Fidel

Fidel

Co pierwsze przychodzi wam na myśl, kiedy słyszycie słowo „Fidel”? Oczywiście, sławny już w całej Polsce gastrobar!

W Sopocie…tam gdzie Dom Zdrojowy….znajduje się przepiękne wnętrze lokalu, uzyskane dzięki zestawieniu postarzanego drewna z elementami metalowymi. Industrialny, ciężki charakter karaibskiej izby, został przełamany kryształami w postaci okazałych żyrandoli. Niewątpliwie, ta klimatyczna realizacja wizji młodego architekta, wzbudza podziw.
Równie interesująca i oryginalna jak wystrój, jest zwięzła, jednostronicowa karta menu, efekt inspiracji kuchnią rodem z Karaibów. Przez cały czas, dostępne są również wyborne tapasy, jednak nie są to wszystkim znane „wysokonakładowe” gastronomicznie pozycje. Zamiast oklepanych nachosów z dipem, spróbuj czipsów z platana! Zamiast tatara z sardynką, skosztuj carpaccio z tuńczyka! No i czyż nie masz ochoty wgryźć się w smakowite żeberka, które nie mają w pakiecie słowa „miód” lub „barbecue”?
W takim razie, jak oni robią te żeberka???!!! Przede wszystkim, marynują w rumie. A tego napoju w sopockim lokalu nie zabraknie nigdy. Czeka na was bowiem całe morze rumu! To właśnie ten trunek, niegdyś atrybut piratów, złodziei oraz szmuglerów, jest fundamentem koncepcji. W żadnym innym miejscu w Polsce, nie znajdziecie tylu przemyślanych, przygotowywanych z pasją koktajli sporządzanych na bazie rumu. A podobno, nie ma alkoholu lepiej tolerowanego przez organizm człowieka!
Fidel to kombinacja baru i restauracji; nie ma potrzeby określać go jednoznacznie. Niezależnie od tego czy wpadasz na solidny posiłek, czy na wieczornego drinka, możesz zająć jedno z miejsc barowych lub restauracyjnych. Przy okazji tematu stanowisk siedzących, warto wspomnieć, że ewentualna wizyta z dzieckiem, nie będzie stanowiła żadnego problemu.
Fidel jest na to przygotowany! Wpadajcie zatem tłumnie! Czekają tapasy, frykasy, rarytasy oraz…Barmani z Karaibów!

Informacje
Powstańców Warszawy 6, 81-586 Sopot
czynne:
wt-czw godz:12-00
pt-sob godz: 12-02
ndz godz:12-00
kontakt 58 342 79 23
https://www.facebook.com/Fidelsopot/

Ocena/Rating
Punktacja/Rate: 0 / 5. Głosujących/Voted: 0

Dodaj komentarz