Shuk

Shuk

Równo rok temu powstała restauracja Shuk na ul. Grójeckiej 107. Mieliśmy okazję być tam już kilka razy, niemal za każdym razem przeżywaliśmy SZOK.

Pierwsza nasza wizyta po otwarciu i od razu przeżyliśmy mały szok pamiętając poprzedni wystrój tego lokalu. Zmiana naprawdę bardzo pozytywna.  Z czegoś co wyglądało jak trochę lepszy bar restauracyjny stworzono naprawdę fajną restaurację z klimatem.

Później dowiedzieliśmy się że Shuk znaczy „bazar” i znowu szok bo knajpka bazarowo nie wygląda, nie czuć się tam jak na bazarze, wiemy jaki był zamysł właścicieli co chcieli uzyskać i jaki koncept stworzyć ale jedyne co do bazaru można porównać to ilość osób. Zawsze pełno.

Kolejny szok… menu… nie ma mięsa!!! No ale nic skoro jesteśmy to zamawiamy. Humusy, Falafel, Moussaka, Shakshuka, weganie i miłośnicy kuchni bliskiego wschodu mają w czym wybierać. Prawdopodobnie pierwszy  raz w życiu nie brakowało mi mięsa w daniach. Najedzeni po uszy mimo że i tak nie udało nam się dokończyć dań dostaliśmy rachunek. Znowu szok, za tyle jedzenia zapłacilibyśmy prawie te same pieniądze u chińczyka jedząc ze styropianowego pudełka plastikowymi sztućcami. Kolejne zaskoczenie to karta drinków, naprawdę na wysokim poziomie, nie znajdziesz tu jak w większości restauracji Cuba Libre, Moijto, Tequila Sunrise. Szef baru Kamil Walenda stworzył krótką ale bardzo ciekawą kartę drinków. Cherry In The Fog – bardzo ciekawa wariacja na temat Old Fasioned czy równie ciekawe i pełne smaku Smoked Plum godne najlepszych cocktail barów.  Kusił nas jeszcze Black Assassin ale zostawiliśmy go sobie na niedzielę.

Dlaczego na niedzielę?  W miejscu oddalonym od centrum, bez parkingu, bez mięsa, gdzie powstawało kilka restauracji i żadna nie wytrzymała dłużej niż parę miesięcy Shuk działa od roku (w niedzielę obchodzi urodziny) i ma się naprawdę bardzo dobrze. Kolejny SZOK.

Informacje

ul. Grójecka 107
Warszawa

tel: 22 415 25 45

shuk.biuro@gmail.com

Facebook 

Czynne:
pon-czw: 12:00-23:00
pt: 12:00-24:00
sob: 10:00-24:00
niedz: 10:00-22:00

Ocena/Rating
Punktacja/Rate: 0 / 5. Głosujących/Voted: 0

Dodaj komentarz