THE PARK – ENJOY YOUR LIFE

THE PARK – ENJOY YOUR LIFE

Jakoś tak się stało, że zawitaliśmy do Grodziska Mazowieckiego.
Musimy przyznać, nie spodziewaliśmy się, że jest tu aż tak sympatycznie.

Oferta gastronomiczna także jest imponująca. W jednym z najbardziej nowoczesnych budynków, w Mediatece znajduje się The Park – restauracja do której trafiliśmy.
Sama lokalizacja już robi wrażenie. Mediateka to innowacyjny projekt integracji społecznej. Budynek położony wśród drzew, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Skarbków.
Znajduje się tu zautomatyzowana biblioteka, sale tematyczne, interaktywne sale multimedialne, bieżnia VR, drukarka 3D i wiele innych atrakcji dla każdej grupy wiekowej.
Park Skarbków, na który rozciąga się widok z restauracji to imponujący, ogromny teren zielony z niesamowitym, starym drzewostanem i jednym z najnowocześniejszych placów zabaw w kraju.

W lokalu jest jasno, otaczająca zieleń gładko przenika do przemyślanego, nowoczesnego wnętrza które w  całości widoczne jest z zewnątrz poprzez ogromne przyciemniane okna. W środku gra sobie kolor zielony w wielu odcieniach, drewno i stal. Widać, że jest to kompletna, przemyślana inwestycja.

Założycielami tego miejsca są prawdziwi specjaliści Artur Wawrzyszczak i Marcin Miecznikowski. Jak sami o sobie mówią: „Jesteśmy miłośnikami dobrej kuchni i pysznych koktajli. Z pasją tworzyliśmy i dalej współtworzymy różne koncepty gastronomiczne w Warszawie, ale i nie tylko. Obserwując, jak wspaniałym i perspektywicznym miastem jest Grodzisk Mazowiecki, zdecydowaliśmy się na otwarcie restauracji właśnie tutaj. The PARK to miejsce stworzone dla ludzi chcących cieszyć się życiem. Zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla seniorów, dla miłośników pizzy, dla koneserów krewetek tygrysich w towarzystwie nowozelandzkiego Sauvignon Blanc”.

Kuchnia The Park to mariaż polsko – włoski. Czuć to w powietrzu, gdyż rozpoznawalny i bardzo przyjemny zapach pizzy wyziewa z wnętrza, przyjemnie nęcąc. Smaki są tu przednie a karta prosta i bezpośrednia. Kuchnia raczej gra tu drugie skrzypce, uzupełniając jakże ambitną ofertę barową.
Pięknie zaprojektowany bar z ciemnymi, ciepło oświetlonymi, przepełnionymi półkami sięgającymi pod sufit.

Poza stolikami, których nie licząc ogródka, jest tu dwanaście, można sobie zająć miejsce na wygodnych, skórzanych hokerach przy samym barze gdzie najlepiej obserwuje się poczynania barmanów. Zanim jeszcze zaczniemy im zaglądać głęboko w oczy, możemy przyjrzeć się autorskiej karcie koktajli, której twórcy poświęcili bardzo dużo uwagi.
Karta stanowi tu mianowicie wartość edukacyjną i rozrywkową zarazem. Aktualna karta koktajli to 5, a raczej 6 unikalnych propozycji inspirowanych zabytkami Grodziska Mazowieckiego.
Znajdziemy w niej takie budynki, a raczej koktajle jak Dwór Skarbków – opisany jako gin / róża / imbir / prosecco. Rewelacyjny na start w gorący, czerwcowy wieczór, orzeźwiający i aromatyczny.

Dalej – Grodziskie Sanatorium tzn. wódka / rumianek / miód jest oznaczony w karcie jako ziołowo – leczniczy, słodko -kwaśny koktajl, nawiązujący do miejsca, w którym znamienitym bywalcem był sam Władysław Reymont. Motyw rumianku działa w tym połączeniu bardzo ciekawie i rzeczywiście usprawiedliwia docelowy hedonizm swoim zdrowotnym działaniem.

Willa Foksal to jeden z bardziej charakterystycznych budynków Grodziska. W menu koktajlowym widnieje jako bardzo ciekawe połączenie rumu / werbeny / limonki / mango i Malbeca. W brzmieniu zaskakujące połączenie malbeca i mango bardzo zgrabnie sobie razem gra. Ostateczny efekt to bardzo owocowy, winny koktajl przywodzący na myśl wysublimowaną sangrię, wspomnienie z najlepszych wakacji.

Kolejno-Willa Niespodzianka to często fotografowany, deserowy koktajl proponowany oczywiście na zwieńczenie wieczoru w składzie tequila / słony karmel / limonka. Pozostaje lekki i kwaskowy dzięki dodatkowi limonki, niezmiennie słodki jak nadzienie bombonierki koktajl serwowany jest tu z prawdziwą niespodzianką. Check this out. Nie powiemy więcej.

Kolejna pozycja w karcie to Willa Radogoszcz- akcent tiki w menu w składzie cytrynówka / liczi / kiwi i ananas. Wakacje w Grodzisku. Nie mniej ni więcej. Bardzo tropikalny i w formie niebanalny.

Na koniec coś, co na pewno robi wrażenie na Gościach i świadkach, gdy serwowane jest do stołu.
The Park Tree – znakomity pomysł na koktajl zbiorowy, takie drzewo szczęścia – konstrukcja składająca się z 10 koktajli gdzie osiem jest dla zamawiających, a pozostałe dwa należałoby podarować komuś w lokalu. Fajna zabawa i na pewno murowany efekt. Ta propozycja znajduje się w każdej kolejnej autorskiej karcie lokalu. W tym wydaniu jest to jogurtowo- kwiatowy i słodko – kwaśny, zwielokrotniony koktajl. W poprzedniej karcie nawiązującej do sławnych mieszkańców Grodziska ( min. Byli to Chełmoński, Baird czy Teliga) drzewo smakowało cytrynówką, wanilią, mango i jabłkiem.

Tak, więc gdybyście wybierali się ekipą, to zróbcie to dla nas – zamówcie The Park Tree i zróbcie kilka zdjęć, oznaczając @barwaypl tak, abyśmy mogli pozazdrościć i cieszyć się razem z wami.

Podsumowując : The Park to bardzo przyjemny zielony zakątek z dala od zgiełku miasta stołecznego Warszawy. Przemyślany, spójny, nowoczesny koncept, zarządzany przez doświadczonych pasjonatów.

Może jest to idealna destynacja na weekend? Grodzisk wart jest odwiedzin, bo tak blisko, a zarazem tak daleko. Piękne jest to miasto i w tej chwili zostało dodatkowo gastronomicznie wzbogacone o ten zacny przybytek.

Bardzo podoba nam się także edukacyjna wartość tutejszej autorskiej karty koktajli. Takie czytadło robi robotę na cichych randkach czy podczas samotnych popołudni. .

Zatem dajcie się zabrać do Parku, toć nie ma lepszej pory na zielone eskapady jak w środku lata.

 

Lokalizacja: Mediateka Grodzisk

Adres

3 Maja 57,

05-825 Grodzisk Mazowiecki

Godziny otwarcia

pon- czw: 12:00 – 22:00

pt-sob: 12:00-23:00

niedziela 12:00-22:00

kontakt 530 914 436

Facebook

 

Ocena/Rating
Punktacja/Rate: 0 / 5. Głosujących/Voted: 0

Dodaj komentarz